Firma Minsbud specjalizująca się w sprzedaży materiałów hydraulicznych.


Strona główna » „Warszawa- da się zrobić!”- wystawa

A A A

„Warszawa- da się zrobić!”- wystawa

Od 1 czerwca do 15 sierpnia odbyły się wystawy na temat „Warszawa- da się zrobić!”. Obejrzeć je można było w różnych miejscach, między innymi na Pasaże Wiecha, czy także przy Stacji Metra Centrum. Cała ta wystawa mogła zaistnieć dzięki DWOP.

Wystawa miała na celu odnaleźć dawne utracone, ale jakże piękne i budzące sentyment, ale i wspomnienia miasto. Można było poruszać się w przeszłości, a także dowiedzieć się mnóstwa rzeczy na temat dawniejszych organizacji społecznikowskich, które były niezwykle budujące dla istnienia miasta, jakim jest Warszawa. Była to przepiękna wystawa plenerowa, jaką każdy miał okazję obejrzeć będąc w Warszawie.

Regał półkowy od LOG-SYSTEM
www.log-system.pl
Kompleksowe wyposażenie magazynów.
Nasze produkty cechuje najwyższa jakość!
Warto przypomnieć sobie troszeczkę o Warszawie przed laty. To właśnie w różnych dzielnicach dawniejszej stolicy: chociażby na Pradze, Powiślu, Starówce, czy też Śródmieściu działało całe mnóstwo kół, klubów, jak i stowarzyszeń. Działo się to wszystko przed wybuchem II wojny światowej. Możemy także odnaleźć prowadzony przez J. Korczaka Dom Sierot. Nie można zapomnieć również o najbardziej znanej czytelni Dynasy, gdzie spotykali się Warszawscy Towarzysze Cyklistów. Później przemieniło się to w Masę Krytyczną.

To Warszawa właśnie jest jednym z miast, które budzi całe mnóstwo wspomnień, ale także łez, no i smutku. Można powiedzieć, że bardzo mało ludzi odnalazło się w dzisiejszym społeczeństwie, zupełnie różniącym się od tego sprzed II wojny światowej. Tak naprawdę pozostało to wszystko nie tylko w wyobraźni, czy pamięć, ale w literaturze, filmach, czy także kronikach i fotografiach. To wszystko podczas wystawy pod nazwą „Warszawa - da się zrobić!” zostało jeszcze raz przywrócone do życia i odbudowane. Miała ta wystawa na celu przywołać dawne wydarzenia, a także uhonorować wszystkich warszawskich społeczników, którzy tak dzielnie i mężnie walczyli całym swoim życiem za stolicę!

Wszyscy działacze tej wystawy, a także organizatorzy włożyli w nią całe swoje serce, a tym bardziej cenny czas, aby Warszawa sprzed laty stała się nam bliższa. Starannie przygotowywali przeróżne pamiątki, a także ślady działalności ludzi sprzed II wojny światowej. Idealne do tego stały się również miejsca, czyli stare budynki, no i kamienice. Wszystkie te place zostały pokazane, a tym samym przywołani ludzie, ich działania, organizacje, a także wszelkie idee. Można powiedzieć, że na tej wystawie nie powinno zabraknąć żadnego polskiego patrioty, a także osoby, która interesuje się historią.